Kowalski

Ścielarka do rozdrabniania i rozdzielania materiałów suchych oraz mokrych. Maszyna idealnie nadaje się do obróbki zarówno suchych materiałów włóknistych, jak i mokrych (słoma, łodygi kukurydzy, siano, trawa itp.) pakowanych zarówno w okrągłe, jak i kwadratowe bele z przeznaczeniem na ściółkę. Materiał ładowany jest tylną klapą załadowczą i transportowany wewnątrz maszyny do bębnów tnących wyposażonych w noże, które tną go i przesuwają w kierunku wentylatora rozprowadzającego, dzięki któremu produkt wydmuchiwany jest w kierunku górnego wyrzutnika obrotowego. Operując prędkością bębnów tnących (standardowo dostępne 2 prędkości) oraz ustawiając prędkość przenośnika załadowczego, można określić długość cięcia, w przybliżeniu od 5 do 10 cm (w zależności od materiału). Ponadto maszyna wyposażona jest w widełki umieszczone przed bębnami tnącymi, które można ustawić (przybliżyć lub odsunąć) w celu dozowania podawanego materiału w zależności od twardości i pożądanego rodzaju cięcia. Operując na prędkości obrotowej rotora (standardowo wyposażona w 2-biegową przekładnię 270-540 obr/min) i nastawie hydraulicznej klapy rozładunkowej, można regulować wyrzut materiału (od około 1 do 12 m).

Specyfikacja techniczna

  • Bębny tnące z dwoma prędkościami obrotowymi, odpowiednio dla suchych i mokrych np. belowanych produktów kiszonych (2 bębny dla modeli 180 i 280 oraz 3 bębny z większymi nożami dla modelu 380)
  • 2-biegowa skrzynia biegów 270 rpm – 540 rpm
  • Bez układu hydraulicznego, z hydrauliczną skrzynią zaworową
  • Dolny przenośnik wyposażony w wytrzymały łańcuch ze zmienną prędkością posuwu (dla modelu 380 z podwójnym przenośnikiem i 2 silnikami hydraulicznymi)
  • Górny wyrzutnik obrotowy (obrót o 310°) z hydraulicznie regulowaną klapą
  • Bardzo wytrzymałe tylne drzwi umożliwiające bezpośredni załadunek beli
  • Maszyna występuje w trzech modelach: Jet 180 do bel okrągłych o śr. 1600×1200 mm oraz do bel prostokątnych lub wielkogabarytowych, Jet 280 do załadunku dwóch bel lub bel wielko  gabarytowych jednocześnie i Jet 380 do załadunku trzech bel lub bel wielkogabarytowych jednocześnie
  • Wał przegubowy odbioru mocy w zestawie
  • Wykonana zgodnie z normami bezpieczeństwa CE

Występuje w 4 modelach

Jet 180 zawieszana
Jet 180 ciągnięta
Jet 280 ciągnięta- możliwość załadunku dwóch bel 180 cm
Jet 380 ciągnięta – możliwość załadunku trzech bel 180 cm

Wszystkie produkty Italmix można personalizować dzięki szerokiej gamie akcesoriów. Skontaktuj się z nami, aby skonfigurować maszynę zgodnie z Twoimi potrzebami.

Zobacz inne ścielrarki: